Osoby o szczególnych zdolnościach wielokrotnie napotykają na wiele problemów i dyskryminacji zarówno w zakresie edukacji, jak i zatrudnienia. Według danych Eurostatu z 2012 r. w UE było 70 mln osób niepełnosprawnych w wieku powyżej 15 lat. Niestety, niepełnosprawna młodzież ma mniejsze szanse na dalszą edukację i realizację się na rynku pracy. Projekt Erasmus+ In Touch ma na celu dzielenie się najlepszymi praktykami w celu zwiększenia doświadczenia i kompetencji w dostarczaniu edukacji poprzez edukację nieformalną.
Szczegółowe cele projektu In Touch są następujące:
Stworzenie długoterminowej sieci współpracy partnerów, którzy są ekspertami w dziedzinie integracji, upodmiotowienia i przedsiębiorczości NFE Cel: Zbadanie zewnętrznych i wewnętrznych narzędzi, metodologii i zasobów oraz opracowanie raportu na temat najlepszych praktyk. Wykorzystanie szerokiej wiedzy partnerów i współpracy nad Raportem Najlepszych Praktyk w celu stworzenia w ciągu najbliższych 24 miesięcy ram dla co najmniej 5 integracyjnych projektów KA2 Innowacja w zakresie integracji, upodmiotowienia i przedsiębiorczości dla młodzieży o szczególnych zdolnościach, zwłaszcza niepełnosprawnej.
Partnerzy z 9 krajów południowych, północnych, wschodnich i zachodnich Europy współpracują na rzecz realizacji tych celów. Partnerzy dokonają przeglądu kształcenia w zakresie przedsiębiorczości dla osób z mniejszymi szansami i stworzą prawdziwą wspólnotę praktyk, kontekst dla organicznej współpracy, uczenia się i budowania potencjału oraz integracyjne środowisko pracy, które będzie ściśle odzwierciedlać ambicje partnerów.
Partnerzy projektu są następujący:
IKKAIDO LTD z Wielkiej Brytanii Asociatia Babilon Travel z Rumunii Aux Couleurs du DEBA z Francji BACKSLASH z Hiszpanii Eesti People to People z Estonii Global Organization for Development z Bułgarii Ikkaido Inclusive Martial Arts z Irlandii Institute of Entrepreneurship Development z Grecji Wyzsza Szkola Biznesu i Nauk o Zdrowiu z Polski